I publikums tjeneste
Onsdag
21-04-27
19:30
Køb billetter
En musikalsk samtale
I denne forestilling vil I møde to store personligheder i nye roller.
Jesper Lundgaard er kendt for sin medvirken i Sønderborg Sommerrevy, musicals og julekoncerter. Johannes Langkilde er kendt som tidligere USA-korrespondent for DR, som medvært i Aftenshowet samt musikalske tv-udsendelser.
Scenen er sat med de to herrer, som har musik i årerne, gode stemmer og masser af livserfaring at øse af. De har så gode evner til at formidle, at de kan leve af det. I publikums tjeneste inddrager også dig, hvordan? Det kan du kun opleve i teatersalen.
Musikalsk samtale
Medvirkende: Johannes Langkilde og Jesper Lundgaard
Iscenesættelse: Louise Schouw
Produktion: Louise Schouw Teater
Vigtigt at vide om billetter
Sønderborg Teaterforening er ansvarlig for dette arrangement, herunder billetsalg. Alle spørgsmål vedrørende billetsalg, aflysning og refundering skal rettes direkte til billetudbyderen. Sønderborg Teater kan ikke hjælpe ved spørgsmål om billetter.
Særligt om kørestolspladser
Sønderborg Teater råder over kørestolspladser med ledsagerplads. Har du brug for en kørestolsplads, skal den bestilles INDEN arrangementet. Du skal kontakte arrangør eller billetudbyder. Billetudbyderen finder du ved at klikke på ”Køb billet” her på siden.
Sønderborg Teater kan ikke tildele kørestolspladser. Det kan kun arrangøren.
- Eksterne links
